МОН оприлюднило фінальний текст "Українського правопису"

МОН оприлюднило фінальний текст  "Українського правопису"  Нова редакція "Українського правопису" ще не набрала чинності, але вже встигла наробила достатньо галасу серед українців. В соцмережах, автобусах, колективах, сім'ях - де тільки не чути про "индика"(хоча "індик" залишається "індиком" і в новій редакції Правопису!) та "афдиторію". До незвичних змін ще довго звикатимуть та обговорюватимуть. І це, з одного боку, добре, бо вкотре засвідчує нашу небайдужість до мови. Але, шановні українці, внесення змін до Правопису не передбачає попереднього обговорення, тому нам нічого не залишається, як довіритись фахівцям! Правда, хотілось би побачити у новій редакції чітке врегулювання правопису таких слів та словосполучень, наприклад, як Небесна сотня чи Небесна Сотня, День гідності та свободи чи День Гідності та Свободи тощо - варіантів  написання цих фраз зараз багато. Будемо мати надію, що з часом до цих питань теж дійде черга.
Сьогодні, 3 червня, на сайті МОН оприлюднили фінальний текст Правопису.  Переглянути його можна на сайті МОН: https://bit.ly/2Kp6xTU
Отже, вже відсьогодні рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції Правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема, в офіційно-діловому стилі мовлення.
Зараз, власне, розробляється план, згідно з яким будуть передбачені терміни та етапи впровадження змін в освітній процес. Слід зазначити,  що найближчі 5 років питання на ЗНО стосуватимуться лише тих норм, які не змінилися.
Отож, час на засвоєння правописних змін є у всіх! Франсуа Вольтер казав: "Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя". Головне - бажання!

 

Популярний ВНЗ