Сьогодні стартувала робота Служби освітнього омбудсмена

Перший освітній омбудсмен в Україні Сергій Іванович Горбачов Сьогодні, 4 листопада, офіційно відбувся старт Служби освітнього омбудсмена. Першим освітнім омбудсменом в Україні став Сергій Іванович Горбачов - український діяч освіти, журналіст. 
Хто ж такий освітній омбусмен? 
Міністерка Ганна Новосад зазначає: “Посада освітнього омбудсмена, перш за все, передбачає широку комунікацію з суспільством та інформаційну відкритість. Тож ми сподіваємось, що Служба виправдає покладені на неї обов'язки та стане ще одним майданчиком для спілкування з учнями, студентами, їхніми батьками, педагогами та науковцями. Сьогодні конфлікти – один з основних факторів, що заважає дітям нормально концентруватися на навчальному процесі та отримувати від нього користь. Служба має мінімізувати цей вплив і допомогти усій нашій системі освіти стати успішнішою”.
На сайті Служби виписані права здобувачів освіти, батьків, педагогів та науковців. Там також розміщені контакти, за якими можна звернутись до освітнього омбудсмена зі скаргою, пропозицією чи за роз’ясненням.
Працювати зі скаргами буде безпосередньо омбудсмен та юридичний відділ його служби. Водночас, у службі працюватиме відділ медіа та аналітики. До вирішення конфліктів залучатимуться також працівники психолого-методичної підтримки.

Крім цього, задля кращого зв’язку із освітянами та учнями у регіонах планується створити громадські приймальні освітнього омбудсмена. Адже що більше люди знатимуть про свої права, то краще зможуть їх захищати. Чи вдасться освітньому омбудсмену втілити все задумане, дізнаємось уже зовсім скоро.

Контакти Служби освітнього омбудсмена:

Адреса для електронних звернень: info@eo.gov.ua або за посиланням;
Адреса для письмових звернень: Служба освітнього омбудсмена, 03058, м. Київ, відділення поштового зв’язку 58, а/с 48;
Телефон для зв’язку: (044) 406 7234, +380 95 143 8726;
Сайт: eo.gov.ua.

Популярний ВНЗ