Студенти харківського університету встановили національний рекорд з виконання гопака

Студенти харківського університету встановили національний рекорд з виконання гопакаГопак є одним з найвідоміших українських народних танців. Його витоки сягають XVI ст. та припадають на початок зародження і розвитку козацтва як суспільної верстви населення. Саме під час виконання гопака запорізькі козаки демонстрували свою спритність і силу. На сьогоднішній час гопак є одним з народних символів України, відзначається своєю популярністю та різноманіттям оригінальності виконання.

Саме такою оригінальністю виконання гопака відзначились студенти Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, які з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки не просто станцювали, але й встановили новий національний рекорд України у категорії: «Наймасовіше виконання традиційного українського народного танцю «Гопак»» з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки.

Захід відбувся 21 травня 2019 р. у Центральному парку культури та відпочинку імені Максима Горького, ініціатива організації та проведення такого заходу належить студентам, 432 з яких взяли безпосередню участь у виконанні гопака.

Актуальність такого дійства найкраще охарактеризував ректор ХНПУ ім. Г. С. Сковороди Прокопченко І. Ф.: «Ми звикли вважати, що вишиванка, гопак і пісня символічно трактують нашу українську ідентичність. Таке масове виконання гопака - це поєднання етнічних традицій та сучасності. Це чудова ідея, вона об’єднує, додає позитивних надихаючих емоцій всім нам».

Рекорд зафіксував представник Книги рекордів України Омаров Шахин Анверович: «Друзі, Ви - молодці! Харків вже не вперше радує нас танцювальними рекордами. Студенти декілька місяців готувалися, працювали у рамках цього грандіозного проекту і їх зусилля заслуговують нашої уваги та включення його до Книги рекордів України! Дуже приємно, що саме молоде покоління бере участь у встановленні танцювального рекорду. Молоде покоління – це майбутнє України!»

Приєднуємось до вітань! Харківському студентству бажаємо нових досягнень і звершень. Адже саме студентська молодь є рушієм суспільно-політичних змін і від її активності, національної свідомості залежить майбутнє нашої держави.

За матеріалами
ХНПУ ім. Г. С. Сковороди

Популярний ВНЗ