Студенти харківського університету встановили національний рекорд з виконання гопака

Студенти харківського університету встановили національний рекорд з виконання гопакаГопак є одним з найвідоміших українських народних танців. Його витоки сягають XVI ст. та припадають на початок зародження і розвитку козацтва як суспільної верстви населення. Саме під час виконання гопака запорізькі козаки демонстрували свою спритність і силу. На сьогоднішній час гопак є одним з народних символів України, відзначається своєю популярністю та різноманіттям оригінальності виконання.

Саме такою оригінальністю виконання гопака відзначились студенти Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, які з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки не просто станцювали, але й встановили новий національний рекорд України у категорії: «Наймасовіше виконання традиційного українського народного танцю «Гопак»» з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки.

Захід відбувся 21 травня 2019 р. у Центральному парку культури та відпочинку імені Максима Горького, ініціатива організації та проведення такого заходу належить студентам, 432 з яких взяли безпосередню участь у виконанні гопака.

Актуальність такого дійства найкраще охарактеризував ректор ХНПУ ім. Г. С. Сковороди Прокопченко І. Ф.: «Ми звикли вважати, що вишиванка, гопак і пісня символічно трактують нашу українську ідентичність. Таке масове виконання гопака - це поєднання етнічних традицій та сучасності. Це чудова ідея, вона об’єднує, додає позитивних надихаючих емоцій всім нам».

Рекорд зафіксував представник Книги рекордів України Омаров Шахин Анверович: «Друзі, Ви - молодці! Харків вже не вперше радує нас танцювальними рекордами. Студенти декілька місяців готувалися, працювали у рамках цього грандіозного проекту і їх зусилля заслуговують нашої уваги та включення його до Книги рекордів України! Дуже приємно, що саме молоде покоління бере участь у встановленні танцювального рекорду. Молоде покоління – це майбутнє України!»

Приєднуємось до вітань! Харківському студентству бажаємо нових досягнень і звершень. Адже саме студентська молодь є рушієм суспільно-політичних змін і від її активності, національної свідомості залежить майбутнє нашої держави.

За матеріалами
ХНПУ ім. Г. С. Сковороди

Популярний ВНЗ

Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка

Буяк Богдан БогдановичРектор університету
доктор філософських наук,
професор Буяк Богдан Богданович