Територія вільних людей, або Як тернопільський фестиваль "Файне місто" став найяскравішою музичною платформою країни

Музичний фестиваль "Файне мІсто"

Максим Черкашин, співзасновник та СЕО фестивалю "Файне місто"Вже п’ятий рік поспіль  у Тернополі проходить чи не найпотужніше музичне дійство України – фестиваль просто неба «Файне місто», а це: 4 дні, близько 16-17 000 відвідувачів щодня, 40 інтерактивних локацій, з яких 7 – це музичні сцени. У 2015 році визнаний найкращим фестивалем країни за версією журналу «Крок у Rock».
Як зробити "місто у місті" з всією необхідною інфраструктурою, зацікавити тисячі людей різних вікових категорій, зробити свою справу успішною та яскравою – розкаже нам співорганізатор музичного фестивалю "Файне місто", керівник громадської організації "Освітньо-аналітичний центр розвитку громад" Максим Черкашин.
1. Коли виникла ідея створення фестивалю у місті Тернополі? 
Максим Черкашин: Абсолютно випадково. Думаю, це було наслідком декількох факторів, які пересіклись в одному місті в один час: Тернопіль – місто молоді і студентства, який ще пам’ятав фестиваль “Нівроку”, і було б добре організувати щось молодіжно-музичне. Я працював у міській раді і міг допомогти з вирішенням адміністративних питань, Рустам був керівником досить потужної молодіжної організації “Файне місто”, а Володимир та Ростислав працювали арт-директорами провідних пабів міста та вміли добре організовувати концерти. Ці всі моменти пересіклись і народилось Файне.
2. З якими труднощами зіткнулися при організації першого фестивалю? 
Максим Черкашин: Коли проводиш щось не вперше, можна озирнутись, подивитись що було зроблено добре, а що варто змінити. Коли ж щось робиш вперше, то лише можеш спроектувати, як би це мало бути. Ти багато чого не враховуєш і просто не плануєш. Перший фестиваль став хорошим кейсом, від якого ми відштовхувались при проведенні наступного Файного.
3. Якщо порівнювати перший та цьогорічний фестиваль, то що суттєво змінилося? 
Максим Черкашин: Якщо коротко – абсолютно все. Якщо говорити мовою цифр, то Файне Місто 2013 - це одна сцена, 800 учасників, 2 дні проведення, з десяток виконавців. Файне Місто-2018 – один з найбільших музичних фестивалів України, а це: 4 дні, близько 16-17 000 відвідувачів щодня, 40 інтерактивних локацій, з яких 7 – це музичні сцени.

Територія вільних людей або тернопільський фестиваль "Файне місто". Фото 1

4. Чи трапляються курйози при проведенні заходів? Чи готові Ви до них? 
Максим Черкашин: Фестиваль ми готуємо рік. Ці 4 дні – це вже апогей, коли кожен знає, що і коли він має робити. Проте, звичайно, не все можна передбачити. Хто ж передбачить, для прикладу, що гурт розпадеться за декілька днів до Фестивалю, чи затримають валізи гурту Lordi, це при тому, що вони гримуються мінімум 4 години? Ну й звичайно погодні умови, які також вносять свої корективи. Тому організатори працюють у ці дні 24 години на добу, щоб вирішувати такі ситуації.

5. Чи можна пройти на фестиваль без квитків?
Максим Черкашин: Безпосередній захід на територію Фестивалю відбувається не на квитками, а за відповідними браслетами. Більшість цих браслетів видаються в обмін на квитки, проте ще є запрошення. Також технічні працівники, волонтери, охорона, виконавці та інші, хто долучений до проведення, мають особливі браслети.
Безкоштовно на фестиваль можуть пройти люди з інвалідністю та особи, які їх супроводжують. Також ми робимо значні знижки для інших категорій, до прикладу, для учасників АТО.

6. Чи можна назвати "Файне місто" "місто у місті"? 
Максим Черкашин: Не можна – а треба, оскільки так і є. Оскільки Файне Місто є одним з небагатьох українських фестивалів, в якому пересікаються практично всі сучасні напрямки музики. Рок, альтернатив, фолк, поп, денс музику  виконують тільки кращі вітчизняні виконавці та запрошені іноземні артисти, які складають музичну частину фестивальної програми. Окрім музичної програми, на території функціонують локації для літераторів, лекторів, театральних показів, кіно, спортивних та розвиваючих ігор, дитячих розваг, арт-виставок тощо. Фестиваль повністю відповідає своїй назві, адже заради кількох днів на території фестивалю вибудовується справжній мегаполіс з налагодженою інфраструктурою, в  якому є свою вулиці, мікрорайони, площі,  унікальні архітектурні об’єкти та розваги на будь-який смак - тут можна знайти все для комфортного та якісного відпочинку.

Територія вільних людей або тернопільський фестиваль "Файне місто". Фото 2

7. Коли починається робота над програмою проведення майбутнього фестивалю? 
Максим Черкашин: Після проведення фестивалю ми підбиваємо підсумки, аналізуємо і одразу ж беремось до підготовки наступного фестивалю. Пов’язане це й ще з тим, що графік у світових виконавців досить щільний і потрібно завчасно з ними починати переговори та домовлятись про участь у Файному.

8. Яку максимальну кількість "жителів території Вільних людей" готовий прийняти фестиваль? 
Максим Черкашин: До 20 000 з легкістю, хоча й якщо буде більше ,то великого дискомфорту наші гості не відчують. Готуючи інфраструктуру фестивалю, ми робимо певний запас – це стосується і самої території, кількості вбиралень, душів, закладів харчування та інших моментів, які створюють комфортне перебування файномістян на фестивалі.

9. Чи зустрічались фальшиві квитки? 
Максим Черкашин: Переважну більшість квитків наші гості купують он-лайн і вони з унікальним штрих-кодом. І якщо ці квитки нікому не передавати, не тиражувати, то жодних проблем не виникне. 

Територія вільних людей або тернопільський фестиваль "Файне місто". Фото 3

10. Скільки людей задіяно при проведенні заходів? 
Максим Черкашин: Загалом основних засновників і організаторів 4, окрім мене, це Рустам Ергешов, Володимир Пасяка та Ростислав Плахцінський. Проте, чим ближче Фестиваль – тим більше людей залучено до підготовки та проведення заходу. Протягом 4 днів Фестивалю близько 1 000 людей забезпечують комфортне та затишне перебування наших гостей на заході. Це й охорона, волонтери, працівники сцен, виконавці, працівники ресторанів, медики та ін. 

11. Чого чекати гостям від "Файного-2019"?
Максим Черкашин: Ще більше атмосфери, хорошої музики, відпочинку та інтерактивів. Ми хочемо зайняти наших гостей 24 години на добу, особливо активним відпочинком і якісною музикою. З нетерпінням чекаємо кожного Файномістянина! Слідкуйте за нашими новинами, конкурсами та розіграшами на офіційній сторінці Фестивалю https://www.facebook.com/fainemisto/

Спілкувалася Тетяна Брославська

Популярний ВНЗ