ТНПУ - учасник двох центрів колективного користування науковим обладнанням

ТНПУ - учасник двох центрів колективного користування науковим обладнанням

Задля розширення доступу українських вчених до сучасної наукової інфраструктури цьогоріч у закладах вищої освіти додатково створять 7 центрів колективного користування науковим обладнанням (ЦККНО). Відповідний наказ підписала Міністр освіти і науки Ганна Новосад  19 листопада 2019 року.

Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка став учасником одразу двох центрів колективного користування науковим обладнанням, а саме: «Центру дослідження старіння та порушень метаболізму» (засновник – ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника») та «Лабораторії перспективних технологій створення та фізико-хімічного аналізу нових речовин і функціональних матеріалів» (засновник – Національний університет «Львівська політехніка»).

"Відрадно, що науковці #ТНПУ стали співзасновниками 2 з 7 центрів колективного користування науковим обладнанням! Хтось ще сумнівається чи є наука у педагогічному університеті?) Ми Найкращі! А Ви з Нами?)", - написав ректор ТНПУ проф. Б. Б. Буяк.

 

Відтепер науковці ТНПУ  зможуть використовувати унікальне обладнання ЦККНО для проведення своїх наукових досліджень та експериментальних розробок.

Отож, на кінець 2019 року в університетах функціонуватиме вже 21 центр колективного користування. Своєю чергою Уряд на розвиток та підтримку ЦККНО спрямував 138 млн гривень.

«Ідея таких центрів у тому, щоб сконцентрувати в одному місці найкраще сучасне наукове обладнання за певним напрямом. І щоб потім доступ до цього обладнання мали не тільки працівники того закладу, на базі якого працює центр, а й взагалі науковці з різних університетів, наукових установ. Плюс ЦККНО створюються здебільшого в регіонах. Лише 4 центри з 21 розташовані в Києві, адже ми маємо сильні університети не тільки в столиці, а й в інших регіонах», – пояснила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

 

Популярний ВНЗ