Цитати сучасних українських письменників

Сергій ЖаданУкраїнська мова та література за порівняно недовгий час свого офіційного існування пережила важкий час. Протягом перебування України в кордонах Російської імперії вітчизняна література практично призупинила своє існування. Валуєвський циркуляр, Емський указ і інші тортури не змогли зупинити розвиток мови та літератури, хоча значно притуплювали його.

Наші культурні діячі та письменники, незважаючи на всі обмеження та заборони, все одно продовжували творити. Вони ховалися за іншими псевдонімами, видавали свої книги в інших країнах –  ніщо не змогло перекреслити велику любов народу до рідного слова. Українці писали про найважливіше – про кохання, сім’ю, друзів, рідний дім, дитинство, про природу рідного краю. Величезна кількість творів була присвячена єдиній і неповторній Батьківщині.

Зараз нам важко уявити, що колись друкованої української літератури годі було шукати і навіть не дозволялося розмовляти рідною мовою. Цікавим є той факт, що після цього ніхто і не думав забувати про неї. Наш народ, навпаки, всіма силами домагався свободи слова, можливості розмовляти та писати солов’їною.

Українська літературна нива дивує з кожним днем все більше і більше. Сучасні письменники живуть в період свободи слова. Вони можуть писати будь-якою мовою, на будь-які теми, правдиво і вільно висловлювати свої справжні погляди на світ, свої думки, почуття, переживання, не переймаючись думкою влади і цензурою.

Щороку з’являються нові майстри слова зі свіжими думками та іншим поглядом на світ. Вони не бояться писати правду, висвітлювати свої реальні думки – відверто, влучно, інтригуючи. І зовсім швидко діти у школі крім популярних рядків Шевченка, Українки, Франка будуть вчити напам’ять вірші наших сучасників.
Усі ми знаємо славнозвісні вислови Григорія Сковороди, Василя Симоненка чи Тараса Шевченка. А чи зможете ви пригадати слова сучасних українських письменників? Факти ICTV підібрали для вас збірку цитат, які не залишать вас байдужими.

Легко любити Батьківщину, коли їй добре. А треба любити її й тоді, коли їй погано. І не тікати від неї, а залишатися з нею в біді і радості, аж поки смерть не розлучить вас.
Марина Гримич

Любов варта всього – варта болю твого, варта твоїх розлук, варта відрази й мук, псячого злого виття, шаленства та милосердь. Варта навіть життя. Не кажучи вже про смерть.
Сергій Жадан

Людям здається, що вони змінюють події, проте іноді події змінюють людей.
Світлана Талан

Життя не має смаку, в чистому вигляді воно – як дистильована вода. Ми самі додаємо у нього солі, перцю чи цукру. Коли життя набуває смаку – серце болить сильніше.
Ірен Роздобудько

Ірен Роздобудько

Хіба життя – боротьба? Життя – радість. Ні з ким боротися не треба. Узагалі. Тільки із собою. Себе знайти, на тому й заспокоїти, не зрадити.
Люко Дашвар

Бо хто не хоче побачити ще одного зайвого світанку, той не вартий перебування в цьому вимірі світу.
Тарас Прохасько

Неможливих речей немає. Є недостатня кількість спроб.
Любко Дереш

Любко Дереш

Страх – це те, що завжди діє на людину непередбачувано. Страх паралізує, страх мотивує, страх оголює нашу сутність в один момент, здираючи з облич маски краще за роки відвідувань найпонтовіших психоаналітиків. Як ти житимеш далі, залежить від того, чи зможеш витримати своє віддзеркалення, щойно прирослу личину буде здерто.
Олексій Чупа

Пам’ятайте, що книги розширюють кругозір, змушують пережити нове життя. Вони допомагають відпочити від усього світу, поринувши в інший світ, дізнатися щось нове, не покидаючи при цьому теплий диван. Кожна історія – новий досвід. Для наукової фантастики ідеально підходить зелений чай з лимоном, для детективів – кава з вершками та корицею, а для трилерів можна купити гострі чипси.

Отож, мерщій поповнюйте свої бібліотеки книгами українських авторів. Не бійтеся пізнавати щось нове, спробуйте почитати детектив з елементами жахів, навіть якщо ви палкий прихильник історій про кохання. Повільно насолоджуйтесь кожним словом, кожною комою, не поспішайте перегортати сторінки, можливо, на одній з них буде цитата, яка стане подальшим орієнтиром у житті.

Першоджерело

 

Популярний ВНЗ

Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка

Буяк Богдан БогдановичРектор університету
доктор філософських наук,
професор Буяк Богдан Богданович