Урок - подорож на тему: «Розв’язування рівнянь»

Предмет: 
Навчальний рівень: 

Сергієнко Алла Іванівна,
вчитель математики

Ізюмської загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів №4
Ізюмської міської ради Харківської області

.

Мета уроку:

вчити учнів розв’язувати рівняння,

розвивати логічне мислення та міжпредметні зв’язки,

виховувати розуміння значущості математики, як науки серед інших наук, виховувати інтерес до предмета.

Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.

Обладнання: проектор, презентація Power Point «7 чудес світу», міні зошити.

Хід уроку

І. Організаційний етап. Привітання. Повідомлення теми та мети уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Завдання №1. Розгадайте кросворд в своїх міні – зошитах та відгадайте ключове слово, яке підкаже вам тематику нашого уроку.

Урок - подорож на тему: «Розв’язування рівнянь»

1.Як називається закон множення – від перестановки множників добуток не змінюється?

2. Як називається результат дії множення?

3. Як називаються числа, які додаються?

4. Що означає знайти всі корені рівняння або встановити, що їх немає?

5. Як називається рівність, що містить невідоме, яке треба знайти?

6. Як називається значення невідомого, при якому рівняння перетворюється на правильну числову рівність?

7. Як називаються числа, які множаться?

Сьогодні ми здійснимо з вами подорож світом.

Слайд 2. Вступне слово вчителя.

ІІІ. Закріплення знань, відпрацювання навичок.

Слайд 3. Повідомлення вчителя про Єгипецькі піраміди.

Завдання №2. Розв’яжіть рівняння:   х : 100 + 63 = 111

Слайд 4. Повідомлення вчителя про Висячі сади Семіраміди.

 Завдання №3. Розв’яжіть рівняння: (х - 15) * 17 = 204

Слайд 5. Повідомлення вчителя про Храм Артеміди в Ефесі.

 Завдання №4.  Складіть рівняння. Довжина прямокутника на    54 м більша ніж його ширина, а периметр дорівнює 312 м.

Слайд 6. Повідомлення вчителя про статую Зевса Олімпійського.

Завдання № 5. Помножте 2 м 48 см на 5.

Слайд 7. Повідомлення вчителя про Колоса Родоського.

 Завдання №6. Стародавні міри довжини:

Верста

1 км 71 м

Сажень

2 м 13 см

Бадог

1 м 6 см

Аршин

75 см

Лікоть

46 см

Фут

30 см 3 мм

П’ядь

17 см 8 мм

Дюйм

2 см 5 мм

Перст

2 см

Слайд 8. Повідомлення вчителя про мавзолей у Галікарнасі.

 Завдання № 7. Складіть та розв’яжіть  рівняння: подвоєна сума чисел х та 31 дорівнює 182.

Слайд 9. Повідомлення вчителя про Александрійський маяк.

 Завдання № 8. Розв’яжіть рівняння:(х : 3 + 5) * 10 – 17 = 233

ІV. Підведення підсумків.

Заключне слово вчителя. Виставлення оцінок.

Слайд 10. Домашнє завдання: розв’язати рівняння (четверте рівняння розв’язати 2 способами).

Урок - подорож на тему: «Розв’язування рівнянь»

Завантажити презентацію

Урок - подорож на тему: «Розв’язування рівнянь»

Урок - подорож на тему: «Розв’язування рівнянь»

 

До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.

Популярний ВНЗ

Національний фармацевтичний університет у м.Харкові

ФАРМАЦІЯ СЬОГОДЕННЯ – ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПЕРЕД МАЙБУТНІМ
Ректор університету
Черних В. П. Черних
Валентин Петрович –