Якісне дистанційне навчання в умовах карантину: майстер-клас від ТНПУ

Якісне дистанційне навчання в умовах карантину: майстер-клас від ТНПУ

Усі освітні заклади України пройдуть цьогоріч перевірку готовності дистанційного навчання до повного впровадження – це вимушений захід в умовах карантину. На жаль, в школах надання освітніх послуг онлайн здебільшого зійшло до самостійного опрацювання учнями всього навчального матеріалу. У закладах вищої освіти ситуація не така плачевна. Ось, наприклад, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка успішно демонструє, як можна організувати якісне онлайн-навчання близько п’яти тисяч осіб з різних куточків України.

Секрети успіху -  потужні сервери електронних курсів, використання різноманітних віртуальних платформ, що дають змогу проведення відеолекцій, вебінарів тощо, та злагоджена комунікація студентів і викладачів. Координує організацію онлайн-навчання Центр дистанційного навчання ТНПУ. Так, нещодавно Центр провів серію онлайн-семінарів з питань здійснення дистанційного навчання на тему «Використання у дистанційному навчанні діяльнісних компонентів та онлайн-комунікацій системи Moodle», а саме:

І семінар

1. Дидактичні можливості модуля «Завдання» LCM MOODLE.
2. Проведення онлайн навчальних заходів.
3. Круглий стіл (питання/відповіді)

ІІ семінар

1. Контроль знань за допомогою тестових завдань засобами Moodle (ресурс-тест). Редагування, створення та завантаження тестових завдань у систему Moodle.
2. Цифрові інструменти для комунікації у процесі дистанційного навчання (інтерактивні онлайн-дошки, Google документи, платформа для проведення онлайн-занять) за допомогою сервісу ZOOM.
3. Запитання та відповіді.

ІІІ семінар

1. Засоби сервісу BigBlueButton для проведення онлайн-занять
2. Запитання та відповіді.

Участь у семінарах взяли понад пів тисячі викладачів ТНПУ. З усіма матеріалами семінарів можна додатково ознайомитись на сервері електронних курсів http://elr.tnpu.edu.ua/

Як показує досвід, правильно організована робота викладачів та студентів – запорука успішного навчання онлайн.

Наскільки ефективні електронні сервери та віртуальні платформи для навчання, які труднощі та переваги навчання вдома,  викладачі та студенти діляться у соціальних мережах. До прикладу, студентка факультету філології і журналістики Христина Надала ділиться враженнями у «Фейсбук»:

 

А ось так асистент кафедри фізичного виховання Петрица Петро Миколайович працює із студентами: 

 

Наскільки успішно пройде українська освіта тест на надання освітніх послуг онлайн, покаже час. Але вже зараз зрозуміло, що університети, які є успішними в очній та заочній формі надання освітніх послуг, демонструють організацію також якісного дистанційного навчання.

 

Популярний ВНЗ

Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка

Буяк Богдан БогдановичРектор університету
доктор філософських наук,
професор Буяк Богдан Богданович