Закон про мову: важливе історичне рішення

Закон про мову: історичний моментКовтком свіжої води на тлі непростої ситуації в нашій державі для мільйонів Українців стало сьогоднішнє ухвалення мовного закону. 278 депутатів підтримали закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Кожна сучасна держава рано чи пізно стикалась з цим питанням і, як правило, надавала перевагу єдиній державній мові. Сказати, що історія нашої мови складна, це - нічого не сказати. Важко усвідомити, як довго і з якими труднощами українці йшли до цього дня - дня офіційного становлення української мови як державної.  Валуєвський циркуляр та Емський указ - антимовні закони, що на сотні років зупинили розвиток нашої мови. Навіть не те, що зупинили, а значно гірше - роками нищили найвагоміше надбання кожного українця зокрема та спільну цінність нашої нації загалом.

Що ж маємо сьогодні?  В один з найскладніших періодів  історії нашої держави  ми змогли об'єднатися та ухвалити не просто закон, а закон про українську мову як мову державну. Це історичне рішення! 

Всі громадяни України відтепер  зобов'язані знати українську мову, українські російськомовні ЗМІ повинні  створити повноцінні українські версії, а інтернет-сайти – спершу вантажитись українською. І це ще далеко не все. 

 Наскільки швидко документ стане реальністю? Це залежить від нас - українців.

Вітаємо! Ця перемога важлива для кожного з нас! 

Популярний ВНЗ