Компанія Nestlé представила оновлену освітню програму «Абетка харчування» в межах IV Освітнього фестивалю «Арсенал Ідей»

«Абетка харчування» в межах IV Освітнього фестивалю «Арсенал Ідей»

Компанія Nestlé в Україні продовжує розширювати представленість програми «Абетка харчування», головне завдання якої — навчити школярів принципам раціонального харчування у цікавій та доступній формі. 

Під час IV Освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» було відкрито зону програми «Абетка харчування», де упродовж року маленькі відвідувачі Мистецького Арсеналу зможуть дізнатися більше про вітаміни в улюблених продуктах та користь кожного з них, вивчити співвідношення обіднього раціону та зіграти в інтерактивну онлайн-гру з героями «Абетки харчування» — Смачнулею та Питайликом.

Одними з перших її відвідали учні 3 класу 179 гімназії у м. Київ зі вчителькою Оленою Нагорною. Школярі також прослухали коротку лекцію Євгенії Лошкарьової, керівника програм здорового харчування компанії Nestlé, та показали свої знання принципів раціонального харчування в ігровій формі.

«Абетка харчування» входить до глобальної програми «Nestlé Здорові Діти», яка впроваджена у 84 країнах світу, а в Україні учасниками проекту вже стали 1 300 шкіл по всій країні та 330 тисяч школярів молодших класів, віком 6-9 років. Цього року на фестивалі «Арсенал Ідей» було представлено оновлену «Абетку харчування» з новими темами та інтерактивними іграми.

«Мета ініціативи «Nestlé Здорові Діти» – до 2030 року допомогти 50 мільйонам дітей почати вести здоровіший спосіб життя. Щоб домогтися поставлених цілей, вже сьогодні програма діє за трьома напрямками: наукові дослідження харчових вподобань дітей, покращення нутріціологічних властивостей продуктів та навчання дітей принципам здорового та раціонального харчування», — говорить Євгенія Лошкарьова, керівник програм здорового харчування Nestlé.

Ольга Вієру, директор Благодійного фонду «Мистецький Арсенал» зазначила: «Ми дуже раді, що компанія Nestlé бере активну участь у соціально значимих проектах та приділяє так багато уваги впровадженню програм для розвитку дітей та формування прогресивного погляду на раціональне харчування. Нам приємно, що саме «Арсенал Ідей» став тим місцем, де відкрито інтерактивний простір «Абетка харчування».  

Після вітальних слів вчителька Олена Нагорна провела урок «Абетки харчування» разом зі своїми учнями, на якому було задіяно інтерактивний екран та тарілку «Раціон обіду дитини» — помічник у виборі продуктів харчування для одного обіду, яка створена таким чином, щоб наочно та цікаво донести до дітей правильний раціон. Також дітям розповіли про достатню кількість води та вітаміни, які містяться в продуктах. А для закріплення інформації учні зіграли в інтерактивну гру.

Учасником програми може стати кожен вчитель, а, крім того, у ній є все для проведення цікавих уроків та урочистих заходів позакласної роботи: конкурсів, змагань або свят. Усе це проходить в рамках курсу «Основи здоров'я». А зона програми «Абетка харчування» — ідеальний спосіб провести виїзний урок та в ігровій формі навчити дітей правильно харчуватися, щоб забезпечити себе енергією та здоров’ям протягом життя. 

«Ми не стоїмо на місці, з 2009 року вже біля 400 000 дітей охоплені програмою «Абетка харчування». В цьому році ми оновили контент, строюємо нові завдання, додали більше практичних порад. Наша програма побудована так, щоб цікаво та доступно охопити всі важливі аспекти однієї теми на занятті. Наприклад, тарілка з обідом – як правильно його складати та збалансувати, які поживні речовини нам необхідні протягом дня тощо», – відзначає Євгенія Лошкарьова, керівник програм здорового харчування Nestlé.

Наголошуємо, що зона «Абетки харчування» буде відкрита упродовж року, тож вчителі мають можливість проводити там лекції з раціонального харчування та виїзні уроки. Для батьків це чудова нагода корисно провести час зі своєю дитиною поза домівкою, розважити та навчити важливим звичкам для їх подальшого розвитку. А герої «Абетки харчування» — Питайлик та Смачнюля — підкажуть, як раціонально харчуватися, щоб зростати здоровим та мати достатньо енергії на щоденні справи.

Інформаційна довідка

Nestlé – найбільша компанія світу у сфері виробництва продуктів харчування та напоїв, яка представлена у 189 країнах, а 328 тисяч співробітників працюють для досягнення спільної мети Nestlé – підвищувати якість життя і сприяти здоровому майбутньому. Nestlé пропонує широкий асортимент продуктів і послуг для родин та домашніх тварин. Має понад 2000 торгових марок: від всесвітньо відомих брендів, таких як NESCAFÉ або Nespresso до лідерів локальних ринків. Результати компанії обумовлені веденням стратегії раціонального харчування та здорового способу життя. 

Nestlé розпочала свою діяльність в Україні у 1994 році з відкриття представництва. З тих пір компанія просуває такі міжнародні бренди, як NESCAFÉ, Nesquik, Nuts, Friskies, KitKat та ін. У 1998 році Nestlé S.A. придбала контрольний пакет акцій ЗАТ «Львівська кондитерська фабрика «Світоч». У травні 2003 року у Києві засновано ТОВ «Нестле Україна». У кінці 2003 року Nestlé S.A. придбала 100% акцій підприємства «Волиньхолдінг» (ТМ «Торчин»). В 2010 році Nestlé S.A. придбала ТОВ «Техноком», виробника продуктів швидкого приготування під ТМ «Мівіна». У 2012 році у Львові було створено Nestlé Business Service (NBS Lviv), що є одним із п’яти сервісних центрів Nestlé у світі та надає послуги з підтримки підрозділів компанії Nestlé на більш ніж 30 ринках Східної та Західної Європи.

Бізнес Nestlé в Україні представлений наступними напрямами: кава та напої, кондитерські вироби, кулінарія (холодні соуси, приправи, супи, продукти швидкого приготування) дитяче та спеціальне харчування, готові сніданки, корми для домашніх тварин. 

Програма «Абетка Харчування» входить до глобальної програми «Nestlé Здорові Діти» (Nestlé Healthy Kids), яка впроваджена у 84 країнах світу, а в Україні учасниками проекту вже стали 1 300 шкіл по всій країні та 330 тисяч школярів молодших класів (6-9 років). Програма отримала високу оцінку провідних фахівців МОН України та є «Схваленою до використання у навчально-виховному процесі загальноосвітніх навчальних закладів» згідно рішення Науково-методичної ради з питань освіти Інституту Інноваційних технологій та змісту освіти МОН України. Програма має гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України».

Популярний ВНЗ

Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка

Буяк Богдан БогдановичРектор університету
доктор філософських наук,
професор Буяк Богдан Богданович