Конспект уроку на тему "Хімічні властивості основ"

Тип матеріалу: 
Предмет: 
Навчальний рівень: 

Новосельська Н. В., учитель хімії Христинівської ЗОШ, Черкаська обл.

Цілі: ознайомити учнів з хімічними властивостями основ; порівняти хімічні властивості розчинних і нерозчинних основ; вивчити правила техніки безпеки під час роботи з лугами; продовжити розвивати навички експериментальної роботи шляхом виконання лабораторних дослідів.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

ХІД УРОКУ

I. Актуалізація чуттєвого досвіду й опорних знань учнів

1) Які речовини називають основами?

2) Як ці речовини класифікують?

II. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

III. Сприйняття учнями нового навчального матеріалу

Кожен учень отримує роздруковані таблиці «Хімічні властивості основ».

Основа

Розчинна (луг)

Нерозчинна

1. Дія на індикатори

 

 

2. Взаємодія з кислотами

 

 

3. Взаємодія з кислотними оксидами

 

 

4. Розклад під час нагрівання

 

 

Faблицi заповнюються учнями протягом уроку.

1) Демонстрація

Висновок: лакмус → синій; метилоранж → жовтий; фенолфталеїн → малиновий.

Дія індикаторів відбувається в розчинах!

• Чи буде змінюватися колір індикаторів у разі дії на них нерозчинних основ?

2) Лабораторна робота 5 «Взаемодія розчину лугу з кислотою»

(Самостійна робота учнів за інструктивними картками в підручнику під наглядом учителя)

3) Лабораторна робота 6 «Взаемодія нерозчинної основы з кислотою»

(Самостійна робота учнів за інструктивними картками в підручнику під наглядом учителя)

4) Лабораторна робота 7 «Розкладання нерозчинного гідроксиду під час нагрівання»

(Самостійна робота учнів за інструктивними картками в підручнику під наглядом учителя)

5) Демонстрація «Взаемодія кальцій гідроксиду з карбон (ІУ) оксидом»

IV. Осмислення, узагальнення і систематизація знань

1) Напишіть рівняння реакцій, які властиві таким основам: КОН, Fe(OH)3.

2) Який об’єм (н. у.) сульфур (ІV) оксиду можна поглинути розчином барій гідроксиду кількістю речовини 3 моль?

V. Домашнє завдання

Вивчити § 30 (Буринська Н. М. Хімія, 8 кл.: Підручник для середніх загальноосвітніх шкіл.— К.; Ірпінь: ВТФ «Перун», 2000.), виконати завдання 7 (с. 119).

 

Хімія. – 2007. – № 4.

До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.

Популярний ВНЗ

Київський національний університет ім. Т. Шевченка

Ректор університету 
Губерський
Леонід Васильович -