Конспект заняття з грамоти на тему: «Речення. Наголос. Злитне читання» (за ігровою ситуацією «Ігри з зимою»)»

Навчальний рівень: 

 

Дідківська Тамара Іванівна,

вихователь центру розвитку дитини «Сонечко»

(м. Малин, Житомирська область)


Мета. Продовжувати вчити складати речення за графічною схемою, визначати наголошений склад у слові. Удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів різної звукоскладової структури. Вправляти у злитному читанні слів. Розвивати мислення, пам’ять, увагу. Виховувати інтерес до занять з грамоти.

Роздатковий матеріал: 2 великі кулі і 5 сніжок; будинок-схема для визначення наголосу; схеми речень; картонні «чашки» для дихальної гімнастики; картки для визначання наголосу; дидактичні ігри «Склади слово», «Знайди пропущену букву», «Одягни пірамідку».

Хід заняття

1.                 Організація дітей на килимку.

2.                 Мотивація до заняття: в групі з’являється велика снігова куля, всередині якої знаходиться лист та пронумеровані сніжки. Проблемне запитання до дітей: звідки взялась куля? Вихователь читає лист, повідомляє, що кожна сніжка пронумерована та має завдання.

3.                 Повторення вивчених віршів про зиму.

4.                  Вправа на дихання. Запропонувати дітям картонні силуети чашок, на яких приклеєні легкі смужки паперу. Завдання: глибоко вдихнути повітря носом, видихнути  ротом на рахунок: 1, 2, досить.

5.                 Виконання завдань.

Сніжка №1. Скласти речення за схемами.

Б.р. (діти із зеленими та жовтими годинниками) – сідають за столи, розглядають сюжетні картинки, складають речення та записують його, перевіряють один одного.

В.р. (діти із червоними годинниками) – розглядають схему речення (слово – дія, слово – ознака, слово – назва предмета), складають речення за поданою схемою.

Сніжка №2. Гра «Посели слова у будиночки» (визначення наголошеного складу).

В.р. (червоні годинники) – визначають слова з наголосом на третій склад.

С.р. (зелені годинники) – визначають слова з наголосом на другий склад.

Н.р. (жовті годинники) – визначають слова з наголосом на перший склад.

Сніжка № 3. Гра «Зашифруй слово» (звуковий аналіз слів за індивідуальними картками).

Фізкультхвилинка.

Сніжка №4. Пальчикова гімнастика. Дидактичні ігри різного навантаження (диференціація завдань).

В.р. Гра «Одягни піраміду» (підібрати та записати слова на задану букву відповідно до кількості крапок у порядку збільшення).

С.р. Гра «Знайди пропущену букву» (визначити пропущені букви у словах та записати їх).

Н.р. Гра «Склади слово» (вчити складати та записувати слова із двох складів)

Сніжка № 5. Сюрприз (сніжинки - зефіринки)

6. Підсумок заняття.

До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.

Популярний ВНЗ

Київський національний університет ім. Т. Шевченка

Ректор університету 
Губерський
Леонід Васильович -