Презентація археологічної фотовиставки
«Городище у Хотинці – західна брама Скіфії»
на історичному факультеті
8 грудня на історичному факультеті у рамках співпраці ТНПУ ім.В.Гнатюка з Жешувським університетом відбулася презентація фотовиставки «Городище у Хотинці – західна брама Скіфії», де на археологічних банерах представлено розкопки скіфського городища поблизу с. Хотинець (Південно-Східна Польща). Її особливість у тому, що це найбільш західна скіфська пам’ятка, яка була відкрита у 2014 році.
Відкривали виставку ректор Буяк Б.Б., декан історичного факультету – Місько В.В. та викладач кафедри історії України, археології та спеціальних галузей історичних наук, археолог - Строцень Б.С.
Відкриття виставки
Вітальне слово від ректора університету
Богдан Богданович Буяк окреслив основні напрямки співпраці з Жешувським університетом у галузі археологічних досліджень, наполягав на важливості будування міждисциплінарних зв’язків у системі професійної підготовки майбутніх фахівців.
Володимир Володимирович Місько поділився майбутніми планами щодо організації археологічної авдиторії з сучасним технічним оснащенням на історичному факультеті, впровадження нової освітньої програми «діджитал-історія», яка б випускала фахівців-істориків, котрі матимуть компетенції використання цифрових технологій, зокрема 3D-моделювання у історичній реконструкції.
Строцень Богдан Степанович
Студенти-археологи мали чудову можливість почути цікаву екскурсію по виставці від Богдана Степановича Строценя.
На одному з археологічних плакатів також зазначено, що редакція та читачі престижного журналу «Жива археологія» («Archeologia żywa») назвали дослідження у Хотинці найважливішим науковим відкриттям 2017 року на території Польщі. Значний інтерес ці дослідження викликали й у світі науки.
Фото на пам'ять
Ця подія сприяє розширенню меж світосприйняття студентів, дозволяє перейняти якісний професійний досвід від зарубіжних колег.
Світлана Цвид
Опубліковано на сайті ТНПУ ім. В. Гнатюка
9 грудня 2021 р.