Життя пацієнтів хоспісу в Плотичі скрасять картини молодих тернопільських художників

  • 30 березня 2018 р.

Життя пацієнтів хоспісу в Плотичі скрасять картини молодих тернопільських художників

Обласну лікарню-хоспіс прикрасять близько півсотні робіт майбутніх художників, які навчаються в педуніверситеті.

Доброчинну акцію "Додай фарб до життя" напередодні Великодня організували обласна лікарня-хоспіс і кафедра образотворчого мистецтва факультету мистецтв педуніверситету зі своїми студентами.

29 березня близько 40 картини урочисто передали в лікарню. Робіт буде ще більше, кажуть на факультеті мистецтв, адже ще не на всіх роботах висохла фарба, а дехто з студентів не встиг завершити роботу через екзамени чи заліки.

- Тематика робіт була довільна, ми лише хотіли, щоб роботи художників були яскравими, життєстверджуючими, додавали барв до життя, щоб таким чином покращити умови перебування в хоспісі нашим пацієнтам, - розповів головний лікар обласної лікарні-хоспісу Андрій Паламарчук. - Сподіваємося, що ці роботи прикрасять не лише стіни, а й життя пацієнтів, персоналу. Водночас ця акція виховує в молоді співчуття, турботу про потребуючих людей, котрі опинилися в складних життєвих умовах.

Оскільки більшість пацієнтів хоспісу – лежачі хворі, картини молодих художників прикрасять палати. Також розмістять полотна в коридорах, кабінетах, бо в лікарню приходять і родичі пацієнтів, працює персонал.

- Люди з важкими невиліковними діагнозами наприкінці свого життя перебувають не лише у важкому фізичному стані, їм важко і психологічно, - зазначив головний лікар. - Лише білі стіни і лікарняні палати не зовсім сприймають пацієнти, бо є стрес від перебування в лікарні, від діагнозу. І це не є на користь психологічному стану наших пацієнтів. Хоспіс - це особливий заклад – тут пацієнти проводять останні місяці і дні свого життя. Тому в нас виникла така ідея, щоб побут в закладі максимально наблизити до домашніх умов, щоб не відчувалося різниці між домом і лікарнею. Зараз в закладі, розрахованому на 30 місць є 28 пацієнтів. За два роки нашої роботи  поінформованість суспільства про паліативну допомогу стала кращою, зросло і розуміння у самих пацієнтів в необхідності такої допомоги.

Турбота про людину в останній час її життя є вищим проявом милосердя, зазначив пан Паламарчук і подякував викладачам і студентам за їхню працю.

На підготовку робіт пішло близько трьох тижнів. В хоспісі навіть не сподівалися на таку велику кількість робіт, здивували художники і свій факультет. Адже усі роботи спочатку виставили на огляд у фойє корпусу факультету мистецтв.

- Наші студенти прийняли участь в акції для людей, в яких життєвий шлях уже завершується, - зазначила викладач кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх викладання педуніверситету, кандидат мистецтвознавства Світлана Вольська. -  Діти реально перейнялися співчуттям, а також хотіли показати, що вони вміють. Тут власне представлені неакадемічні роботи, студентам запропонували творити. Ми пропонували робити дуже позитивні роботи, бо, можливо, ці картини – це буде останнє, що побачать пацієнти хоспісу в цьому жітті. Дуже дякую усім студентам, викладачам, що змогли підтримати акцію допомоги хоспісу. Дякую усім працівникам хоспісу, які доглядають і лікують хворих в останні моменти їхнього життя.

 

Ресурси ТНПУ

Міністерство освіти і науки України

Всеукраїнські ресурси

Світові бази даних

Наукометрія

Бібліотеки України