Київський національний університет ім. Т. Шевченка
Опубліковано Редактор чт, 06/05/2014 - 09:51
Згоденко Л. О., учитель біології вищої категорії, старший учитель ЗОШ № 28, м. Луганськ
Цілі уроку: узагальнити знання учнів про пристосовпність будови органів чуття та виконуваний ними функцій: установити взаємодії аналізаторів та їхньої ролі в підтримці гомеостазу, адаптації організму до навколишнього середовища: підкреслити практичне використання знань про взаємодію аналізаторів; навчати використовувати в дослідній роботі інформаційно-комунікаційні технології: використовуючи в роботі різноманітні методи, продовжувати виховувати громадянськість, упевненість в собі, взаєморозуміння, прагнення до знань, уміння адекватно оцінювати свої знання та знання оточуючих.
Обладнання: таблиці «Будова зорового аналізатора», «Будова слухового апарату», «Будова аналізатора смаку, дотику»; моделі «Будова ока», «Будова вуха»; вологий препарат «Будова ока ссавців»; плакати-схеми «Мозкові центри сенсорних систем», «Ретикулярна формація сенсорних систем», «Взаємодія сенсорних систем»; різнокольорові маркери: комп'ютери; тест про сенсорні системи в електронному варіанті.
Попередня робота (на вибір) до четвертого туру гри «Практикум»
1. Скласти гігієнічні вимоги до органів слухової системи.
2. Скласти ребус, кросворд з теми «Сенсорні системи».
3. Розробити буклет «Вікна у світ».
4. Підготувати мультимедійну преіентлпію «Загальна характеристика сенсорних систем організму людини».
ХІД УРОКУ
І . Мотивація навчальної діяльності
Учнтель. «"...Жилетка підібрана зі смаком, черевики гарні, однак, з іншого боку, з ранку в чорному костюмі... напевно, щоб певніше уникнути кулі". — вирішив де Бовезі». Це уривок з роману Стендаля «Червоне й чорне». Усі знають, що чорні предмети здаються меншими. Бажаєте виглядати ше менше? Накажіть під час дуелі грати на піаніно. А ще краще, якби ваш суперник був у червоних окуляpax. Тоді він буде хитатися, і вам забезпечена перемога!
• Чим можна пояснити ці явища? Дотепер ми вивчали кожне чуття окремо. Однак у реальному житті всі вони працюють у контакті, разом. Співдружність їх дуже міцна, а прояви численні. Без розмови про те, як саме і для чого взаємодіють чуття, наше уявлення про ник було б неповним.
Ознайомлення і темою уроку. Запис темн на дошці, у зошитах
• Однак спочатку згадаємо основні сенсорні системи.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Учнтель. Пропоную організувати повторення, використовуючи елементи гри інтелект-Шоу «Еврика».
Умови гри
1. Клас поділений на чотири групи (по п’ять-шість учнів),
2. У кожній групі є спікер — керівник групи, секретар, що веде облік, і спостерігач, який стежить за часом.
3. У групі, що посіла перше місце, кожному гравцеві до заробленої кількості балів додають по 5 балів; друге місце — по 4 бали; третє місце — по 3 бали; четверте місце — по 2 бали.
4. Місце визначається загальною сумою зароблених балів.
5. За роботу спікер одержує додатково 2 бали, секретар і спостерігач
— по 1 балу.
6. Гра проводиться в чотири тури. Кількість балів оголошується по ходу гри.
Перед початком змагання спікери доповідають про готовність до уроку
і представляються гостям. (Самооцінювання учнів)
Перший тур
Команда, що першою правильно відповість на запитання, одержує 1 бал. У такий спосіб визначається черговість відповідей, вибір тем тощо.
Питання. Назвіть масу слухових кісточок. (50 мг)
Другий тур «Наш коник» (попередня підготовка) або «Кращий лектор»
Примітка. Слід зосередитися на моментах;
• Пристосованість будови органа чуттів до його функцій;
• механізм сприйняття подразнення;
• роль кожної частини сенсорної системи.
Учні працюють у зошитах, конспектуючи пояснення з допомогою схеми.
Третій тур «Вибір теми» — тести на комп’ютері («Закінчіть речення» та ін.)
Примітка. Команда, що правильно відповіла на всі питання, одержує додатково 3 бали.
Картка
Варіант І
Закінчіть речення.
1. На межі між зовнішнім і середнім вухом знаходиться _____.
2. Порожнина середнього вуха з’єднується з носоглоткою _____.
3. Спеціальні чуттєві утворення, що перетворюють різні види енергії на нервовий імпульс, називаються _____.
4. У центрі райдужної оболонки є круглий отвір _____.
Картка
Варіант ІІ
Закінчіть речення.
1. Мінімальна концентрація речовин, що створює відчуття смаку,— це _____.
2. Вестибулярні рефлекси захитування, або _____.
3. Роль м’язового чуття відкрив _____.
4. Коваделко з’єднується зі стремінцем _____.
Картка
Варіант ІІІ
Закінчіть речення.
1. Головну функцію в лабіринті завитки виконує _____.
2. Складовою ока є двоопукла, еластична прозора лінза _____.
3. Волосся, що росте над очима, — це _____.
4. До солодкого найбільш сприйнятливим є язика _____.
Картка
Варіант IV
Закінчіть речення.
1. Найважливіший сигнал тривоги для організму — це _____.
2. Здатність ока пристосовуватися до чіткого бачення предметів, що знаходяться на різній відстані, називають _____.
3. Органом нюху є _____.
4. Причиною виникнення нервового імпульсу в зоровому аналізаторі є процеси _____.
Варіанти тестів, які учні виконують за комп’ютерами
Тема 1. Зорова сенсорна система
1. Із зовнішнього боку очі вкриті:
• райдужкою;
• роговицею;
• білковою оболонкою;
• судинною оболонкою.
2. Рецептори ока знаходяться:
• у склоподібному тілі;
• у білковій оболонці;
• на судинній оболонці;
• на сітківці.
3. Зорова зона знаходиться в такій частині великих півкуль:
• тім’яний;
• скроневій;
• потиличній;
• лобовій.
4. Кількість світла, що потрапляє в око, регулюється за рахунок:
• кривизни кришталика;
• ширини зіниці;
• кольору райдужки;
• склоподібної речовини.
5. Захворювання «куряча сліпота» пов’язано з нестачею такого вітаміну:
• А;
• В;
• С;
• D.
6. Двоопукла лінза — це:
• блискавиця;
• кришталик;
• склоподібне тіло;
• райдужка.
7. Передня частина судинної оболонки, що забезпечує колір очей людини, називається:
• блискавиця;
• кришталик;
• склоподібне тіло;
• райдужка.
Тема 2. Слухова сенсорна система
1. На межі між середнім і зовнішнім вухом знаходиться:
• вушна раковина;
• барабанна перетинка;
• слухова труба;
• зовнішній слуховий прохід.
2. Рецептори вуха знаходяться:
• у середнім вусі;
• у напівкружних каналах;
• у завитці;
• у вушній раковині.
3. Слухова зона знаходиться в такій частині великих півкуль:
• тім’яній;
• скроневій;
• потиличній;
• лобовій.
4. До складу внутрішнього вуха входять:
• слухові кісточки;
• напівкружні канали;
• отоліти;
• завитка.
5. Запалення середнього вуха (отит) спричиняється:
• розривом барабанної перетинки;
• порушенням овального віконця;
• інфекційними хворобами;
• нагромадженням сірки.
6. Порожнина внутрішнього вуха
заповнена:
• повітрям;
• рідиною;
• твердою речовиною;
• нічим, вона порожня.
7. Звук посилює:
• зовнішнє вухо;
• середнє вухо;
• барабанна перетинка;
• внутрішнє вухо.
Тема 3. Нюхова та смакова сенсорні системи
1. Рецептори нюху розташовані:
• на кінчику носа;
• у слизуватій оболонці верхнього ходу;
• у слизуватій оболонці нижнього ходу;
• у стінках носової порожнини.
2. Площа рецепторної зони нюху в людини коливається:
• від 1,5 до 2 см2;
• від 2,5 до 5 см2;
• від 3 до 3,5 см2;
• від 0,5 до 1 см2.
3. Нюхова і смакова зони знаходяться в такій частині великих півкуль:
• тім’яній;
• скроневій;
• потиличній;
• лобовій.
4. Смак солодкого розрізняють рецептори язика, що знаходяться:
• на кінчику язика;
• на корені язика;
• на краях язика;
• на кінчику і краях язика.
5. Ми найбільш чутливі до смаку:
• кислого;
• солодкого;
• солоного;
• гіркого.
6. Одним із перших класифікацію смаків запропонував:
• І. П. Павлов;
• П. Мож’є;
• М. В. Ломоносов;
• М. Гельмгольц.
7. Найбільш інформативна сенсорна система:
• нюхова;
• зорова;
• слухова;
• смакова.
Тема 4. Дотикальна, рухова сенсорної системи, чуття рівноваги
1. Вестибулярний апарат належить до сенсорної системи:
• слуху;
• рівноваги;
• смаку;
• зору.
2. Механорецептори шкіри сприймають:
• дотик;
• світло;
• звук;
• смак.
3. До складу органа рівноваги входить:
• завиток;
• завитка;
• три напівкружні канали;
• слуховий прохід.
4. Відчуття болю сприймаються рецепторами:
• холоду і тепла;
• болю;
• механорецепторами;
• хеморецепторами.
5. Механорецептори рухової сенсорної системи знаходяться:
• у шкірі;
• у суглобах;
• у м’язах;
• у сухожилках.
6. Дотикальна і рухова зони знаходяться в такій частині великих півкуль:
• тім’яній;
• скроневій;
• потиличній;
• лобовій.
7. У разі порушення функцій вестибулярного апарату розвивається:
• ліфтовий рефлекс;
• морська хвороба;
• глаукома;
• отит.
Четвертий тур «Практикум»
Використовуючи комп’ютерні технології, діти підготували:
1. Стислий огляд сенсорних систем.
2. Буклет «Вікна у світ».
3. Пам’ятку «Гігієна органа слуху».
4. Кросворди.
5. Пам’ятку «Гігієна зору».
Підбиття підсумків повторення.
Секретарі здають протоколи, спікери доповідають про зароблену кількість балів, визначається місце у змаганні. Учні в зошитах закінчують зведену таблицю про сенсорні системи.
Сенсорна система |
Рецептори |
Провідні шляхи |
Мозкові центри |
Зорова |
Палички й колбочки (сітківка) |
Зоровий нерв |
Чотиригорбик, таламус, гіпоталамус, зорова зона кори великих півкуль |
Слухова |
Волоскові клітини (завитка) |
Слуховий нерв |
Чотиригорбик, таламус, гіпоталамус, слухова зона кори |
Нюхова |
Слизувата оболонка |
Нюховий нерв |
Нюхова цибулина, гіпоталамус, нюхова зона кори |
Смакова |
Сенсорні клітини |
7-ма, 9-та пари нервів |
Довгастий мозок, таламус, гіпоталамус, смакова зона кори |
Дотику |
Рецептори шкіри |
Спинномозкові нерви |
Спинний мозок, таламус, соматосенсорна кора |
Відчуття рівноваги |
Рецептори вестибулярного апарату |
Вестибулярний нерв |
Спинний мозок, мозочок, таламус, соматосенсорна кора |
Рухова |
Пропріорецептори (м’язи, сухожилки, суглоби) |
Спинномозкові нерви |
Спинний мозок, стовбур мозку, таламус, мозочок, рухова зона кори |
ІІІ. Узагальнення і систематизація знань учнів
1. Бесіда (обговорення прикладів взаємодії сенсорних систем. Складання схеми «Взаємодія відчуттів»)
1) Згадайте приклади, з яких почався наш урок. Який висновок можна зробити з цих прикладів? (Вплив слуху і відчуття рівноваги на зір).
2) Вплив смаку на зір: у роки минулої війни для підвищення сутінкового зору під час нічних боїв рекомендували вживати що-не-будь кисло-солодке (аскорбінову кислоту з глюкозою тощо).
3) Вплив рухової системи на зір: кілька десятків м’язових рухів — і чутливість зору підвищується.
4) Вплив температури на зір: для підвищення зорової чутливості можна протирати лице і шию холодною водою.
5) З тією самою метою можна застосовувати запах бергамотної олії (вплив нюху на зір).
6) Вплив зору на слух: коли на очі діє зелене світло, чутливість слуху підвищується.
7) Вплив зору на вестибулярний апарат: є чудовий спосіб викликати морську хворобу навіть у «морського вовка» — необхідно протримати його досить довго в жовтій кімнаті.
8) Вплив зору на рухову систему: якщо освітлення червоне, ми трохи нахиляємося вперед, а якщо зелене або синє — назад.
9) Вплив зору на сприйняття температури: за температури +15 °С у кімнаті з жовтогарячими стінами ви будете почуватися добре. Однак, якщо стіни сині, відразу ж відчувається холод.
10) Вплив зору на смак:
а) британські вчені довели дослідним шляхом, що зелене масло, звичайне в усьому, крім кольору, здається несмачним;
б) за яскравого освітлення краще сприймається смак їжі.
11) Вплив слуху на рухову систему: вантаж, що піднімається під музику, здається легшим.
12) Вплив слуху на смак: ученим відома жінка, для якої звуки мали визначений смак: коли вона чула ноту соль, то відчувала смак банана, ім’я «Альфред» асоціювалося зі смаком хліба в молоці, склад -деп- — зі смаком м’яса; склад -пір- — печінки. Рідкісна була жінка!
13) Вплив дотику на слух: якщо впливати на рецептори шкіри слабким електричним струмом, то людина починає краще чути.
14) Вплив температури на рухову систему: холодні й теплі вантажі здаються важчими за ті, температура яких не відчувається.
• Про що свідчить така взаємодія?
Висновки
1) Органи почуттів — частина єдиної нервової системи, єдиного організму.
2) Інтеграція відчуттів здійснюється на рівні підкіркових і кіркових утворень.
2. Бесіда «Фізіологічна природа взаємодії сенсорних систем»
• Яку роль у цьому процесі відіграє ретикулярна формація?
3. Бесіда, розповідь «Практичне використання взаємодії аналізаторів»
а) Колірна музика (автор — композитор Скрябін)
б) Технічна естетика
в) Фізіологія праці
г) Військова, космічна, спортивна фізіологія
4. Прокоментувати вірш В. Солоухіна
Какого вкуса чувства наши —
И скорбь, и лютая тоска?
Любовь и впрямь, как мед, сладка?
Горчинка легкая в стакане
У грусти явственно слышна.
Живая соль на свежей ране,
Когда обида солона.
Среди страстей, среди борений
Я различить тотчас берусь
И резко-кислый вкус презренья,
И кисловатый скуки вкус.
Под вечер сладкая услада,
И на просвет почти черно
Вино дождя и листопада,
Печали терпкое вино.
Все так. И пусть. И горечь тоже.
Приемлю мед, приемлю соль.
От одного меня, о боже,
По милосердию уволь.
Когда ни ночи и ни дня,
Когда ни вкуса и ни цвета,
Когда ни льда и ни огня!
IV. Домашнє завдання
Підготуватися до тематичної атестації з теми «Сенсорні системи», повторити § 1–8.
Література
1. Шабатура Н. Н., Матяш Н. Ю., Мотузный В. А. Биология человека: Учебник. 9 класс общеобраз. школы.— К.: Генеза, 2001.
2. Яковлева Е. В. Уроки биологии в 9 классе: Методическое пособие.— М.: Просвещение, 2002.
3. Интерактивное обучение на уроках химии / Сост. Г. Мальченко, О. Каратникова.— К., 2004.
4. Запорожец Н. В., Акимова И. И. Зачетная тетрадь для тематического оценивания. 9 класс.— X.: Веста: Ранок, 2002.
5. Сало Т. А., Деревинская Л. В., Сало О. В. Биология человека. 9 класс: Учебное пособие.— X.: Країна мрій, 2002.
6. Воронин Л., Колбановский В., Маш Р. Физиология высшей нервной деятельности и психология.— М.: Просвещение, 1970.
Біологія. – 2007. – № 4.
До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.
Правила сайту:
Освітній портал "Академія": новини освіти, база даних ВНЗ, онлайн-курси для підготовки до ЗНО, база репетиторів, бібліотека підручників, зразки творів медалістів.
Theme Originally Created by Devsaran