Київський національний університет ім. Т. Шевченка
Опубліковано Редактор чт, 06/05/2014 - 09:51
О. М. Макарова, Вільшанська ЗШ
Мета уроку: повторити, узагальнити і систематизувати знання учнів про світ явищ, в якому живе людина; розвивати уяву, пам'ять, логічне мислення, вміння демонструвати явища природи, творчі здібності учнів; виховувати толерантне ставлення до товаришів.
Тип уроку: повторення, узагальнення і систематизації знань та вмінь.
Перебіг заходу
I. Організаційний момент
1. Перевірка готовності до уроку.
2. Повідомлення чергового учня про стан погоди, запис у календарі погоди її стану, запис у щоденники спостережень результатів спостережень.
II. Мотивація навчальної діяльності
III. Повторення, узагальнення і систематизація знань учнів
Прийом «Мікрофон-ланцюжок»
· Які явища, що створила природа і людина, ми вивчили?
· Як обчислити швидкість механічного руху тіла?
· Чому космонавти на Місяці спілкувалися між собою за допомогою радіо?
· У скільки разів швидше звук поширюється у воді, ніж у повітрі?
· Які речовини добре проводять тепло, а які по-гано?
· Що таке веселка? Як вона виникає?
· Хто з вчених вивчив сонячний спектр?
· Наведіть приклади магнітних явищ та їхнього практичного використання?
· У чому полягає головна відмнність між фізичними та хімічними явищами?
· Як людина використовує знання про явища в реальному житті?
Гра «Показуха»
На картці написане явище. Учневі потрібно за допомогою жестів, рухів, міміки, звуків показати його увесь клас, що це за явище. Учень, що підняв руку, називає дію і дає визначення явищу.
· Шофер – їде машина (механічне та звукове явище).
· Тінь на стіні від долоні (світлове явище).
· Компас (магнітне явище).
· Блискавка (електричне явище).
· Луна (звукове явище).
· Приготування їжі (хімічне явище).
· Термометр (теплове явище).
· Політ літака (механічне та звукове явище}
· Магніт, до якого притягуються ключі (магнітне явище).
· Нагрівання рук над батареями (теплове явище).
· Рух лижника (механічне явище).
· Калатало шкільного дзвінка (звуукове явище)
· Рух робота (механічне явище)
· Рибалка закинув вудочку в річку (звукове явище, поширення звукової хвилі в повітрі та хвилі від поплавка)
· Політ птаха (механічне явище)
· Гра на скрипці (звукове явище)
Фізкультхвилинка
2-3 вправи зорової гімнастикик
Перевірка творчого домашнього завдання
Учні зачитують складені вірші, загадки, прислів'я про світло, Сонце, світлові явища.
1-й учень
Що весною відбувається?
У лісі квіти і зелень з'являються!
А чому таке трапляється?
Сонячним світлом земля нагрівається!
2-й учень
Сонечко вгору повзе по травинці,
Чорний горошок у нього на спинці.
Грає проміння довкола яскраве,
Сонечку сонце всміхнулось ласкаве.
3-й учень
Сонечко ясно сяє,
Всю країну зігріває.
І поля, і ліси –
Все зігріте до зими.
4-й учень
Сонечку, як добре нам з тобою!
Ти сяєш і зігріваєш,
Всіх звіряток і дітей звеселяєш!
Нам без сонця нікуди,
Будь ти, сонечко, завжди!!!
5-й учень
• Світло переможе темряву, а світ війну.
• Світло стоїть до темряви, а темрява до світла.
• Вчення - світло, а невчення - темрява.
• Світло дає тільки та лампа, яка вдома горить.
Гра «Єралаш-ланцюжок»
Знайти відповідність між явищем і прикладом явища
IV. Підсумок уроку
Формування висновків
V. Оцінювання
Визначення кращого учня на уроці і вручення йому наклейки на зошит «Найкращий на уроці». Виставлення і коментар оцінок «За зусилля», «За творчість» (наклейки на зошит)
VІ. Домашнє завдання
Повторити параграф
За бажанням зробити повідомлення про тварину
Написати міні твір про практичне значення явищ у житті людини.
Географія.-2012.-№21.
До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.
Правила сайту:
Освітній портал "Академія": новини освіти, база даних ВНЗ, онлайн-курси для підготовки до ЗНО, база репетиторів, бібліотека підручників, зразки творів медалістів.
Theme Originally Created by Devsaran