Конспект уроку на тему: «Дивосвіт поезії Лесі Українки: «Хотіла б я піснею стати», «Давня весна», «Ви щасливі, пречистії зорі»

Тип матеріалу: 
Навчальний рівень: 

Зайчук Лариса Юхимівна,

учитель української мови та літератури

Іллінецького НВК

«Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №2»

(м. Іллінці, Вінницька область)


Мета: Поглибити знання школярів про творчість мужньої поетеси Лесі Українки, з’ясувати ідейно-художнє багатство її поезії, вдосконалювати вміння виразно читати художні твори, аналізувати їх зміст, формувати естетичні смаки, на прикладі життя Лесі Українки виховувати в учнів працелюбність, відчуття краси художнього слова

Тип уроку: засвоєння знань і формування вмінь

Хід уроку

Україна не чула такого сильного гарячого та поетичного слова, як з уст цієї слабосилої хворої дівчини...

І. Франко

І. Оргмомент. Рефлексія

Актуалізація знань (у формі гри «Я тобі, ти мені»).

Які нові відомості про життя Лесі Українки ви отримали, готуючись до уроку ?

Бліц-опитування

1.        Який вірш є першим? Кому присвячений?

2.        Гурток, яким керувала Леся ...

3.       Міста, у яких є пам’ятники Лесі Українці...тощо

4.        На основі відомостей про життя поетеси побудуйте сенкан

Леся Українка

Мужня, сильна

Вірила, любила, надіялась

Славна донька українського народу

Патріотка                                                     

Прокоментувати епіграф до уроку

ІІ. Оголошення і мотивація теми уроку, визначення учнями цілей уроку

  • Поділ класу на групи за кольоровими стрічками, вибраними учнями.
  • Розподіл обов’язків у групі: спікер, читці, критики, художник.
  • Робота у групах над поезіями

– група: Червоний колір - колір лідерів. «Ви щасливі, пречистії зорі»

– група: Зелений колір - колір життя. «Давня весна».

– група: Синій колір - колір знань, мислення. «Хотіла б я піснею стати».

– група: Жовтий колір - колір світла, позитиву. «Майстри слова» працюють над творчою роботою «Враження від віршів Лесі Українки».

ІІІ. Презентація робіт групами.

Виразне читання віршів на фоні ліричної музики, ідейно-художній аналіз поезій, захист ілюстрацій до віршів. У висновку діти вказують на зв'язок між кольором своєї групи та почуттями, емоціями, думками, якими наповнена поезія.

  •   Створення інформаційного грона кожною групою до основного образу в поезії: зорі, весни, пісні.

Ми - ?                                         Леся

                                                         Очі неба  ясні, тверді, неначе з кришталю

                                                         Душі померлих людей

Ми -                                                Леся

Радість                                                      мрії

Розвага                                                     хвилі прозорі

Душа народу                                             море хибке

Ми                                                       Леся

 Пора оновлення                                   сміялась

Радість                                                    все ожило

         ?                                                                ?

  • Презентація творчої роботи представниками 4 групи «Враження від віршів Лесі Українки»

IV.           Підсумок уроку. Учитель. В поезії Лесі Українки присутні усі барви веселки, її вірші різноманітні, як і наш світ. Читаючи вірші поетеси, ми відкриваємо красу навколишнього світу, пізнаємо себе.

1.     «Мікрофон» Цінності, які винесли з уроку ...

2.     Оцінювання у групах. Домашнє завдання

 

До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.

Популярний ВНЗ

Київський національний університет ім. Т. Шевченка

Ректор університету 
Губерський
Леонід Васильович -