Київський національний університет ім. Т. Шевченка
Опубліковано Редактор чт, 06/05/2014 - 09:51
Костюк Інна Володимирівна,
учитель біології
Іллінецького НВК
«Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №2»
(м. Іллінці, Вінницька область)
Мета: поглибити знання учнів про клітинну будову рослин на основі знайомства з особливостями мікроскопічної будови листка у зв’язку з його функціями; познайомити учнів з основними тканинами листка, особливостями їх будови і функціями; формувати вміння встановлювати взаємозв'язок між будовою листка та його функціями; розкрити значення фотосинтезу в природі і житті людини; формувати практичні вміння роботи з гербарієм; виховувати бережливе ставлення до зелених рослин.
Обладнання: таблиця «Внутрішня будова листка», гербарні зразки листків різних рослин; картки із завданнями до уроку.
Хід уроку
Хліб – уламок Сонця
І. Організаційний момент
Учитель. Доброго дня, діти. На кожному уроці ми прагнемо досягти успіху. Сьогоднішній урок не виключення. Тож для початку посміхніться один одному і побажайте успіху. До речі, про успіх. Це важливо в житті людини? Ви хотіли б бути людьми успішними? А що потрібно щоб досягти успіху в житті? А де все це можна здобути?
Отже, кожен день, проведений в школі, кожен урок наближає вас до великого успіху. І сьогоднішній урок біології - це ще один крок до нього
ІІ. Актуалізація навчальної діяльності
На минулому уроці ми познайомилися із вегетативним органом рослин – листком.
Бесіда:
Практичні завдання (робота в парах):
Гра «Листопад» (пари учнів отримують листки із назвами рослин, їх слід прикріпити на дошку до певних «пагонів» - «прості листки» , «складні листки»)
Гра «Термінатор»:
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності, формулювання проблемного запитання
Листок – це прикраса чи важливий орган? Які функції листка? (відповіді учнів у вигляді схеми записуються на дошці)
Дійсно, листок – дуже важливий орган рослини.
Проблема: Які ж особливості будови листка дозволяють йому виконувати ці функції? Як пояснити вислів, що записаний на дошці? Шукаймо відповіді! (запис теми уроку, формулювання мети)
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Дослід Я. ван Гельмонта (іл. на ст.61 в підручнику В.І.Соболь «Біологія. 7 клас»)
2. Фотосинтез (складання схеми, обговорення з учнями)
Вирішуємо проблему: яка ж будова має бути в листка, щоб здійснювався фотосинтез? (пригадуємо умови процесу, передбачаємо будову)
– Світло (передбачення учнів, в процесі обговорення припущення записуються на дошку)
- Вуглекислий газ (кисень)
- Вода
А тепер з допомогою підручника підтвердимо чи спростуємо ваші припущення (робота з підручником, обговорення припущень)
3. Будова продиху (робота з роздатковим матеріалом, бесіда)
V. Узагальнення матеріалу
1. Робота з картками («німий малюнок» Будова продиху – Що забув зобразити художник на малюнку?)
2. Цікаві запитання
Але те, що здається неймовірно фантастичним людині, може здійснити інший «кухар». Який? Як він це зробить?
Продовжіть думку великого вченого. Куди помандрував далі сонячний промінець, що впав на пшеничний проросток?
VІ. Домашнє завдання
- опрацювати матеріал підручника;
- підготувати інформацію про те, як реагують рослини на подразнення (ростові рухи рослин, рух пелюстків квіток, рослини – хижаки).
Підсумок уроку
І, нарешті, повернемося до того, з чого почали урок. Ми бажали один одному успіху. Ви його досягли на уроці? Отже, ви зробили ще один крок до великого життєвого успіху. Я впевнена, ви його досягнете. Успіхів вам.
До публікації на сайті Освітнього порталу "Академія" приймаються нові авторські конспекти уроків; методичні розробки; сценарії виховних заходів; зразки шкільних творів та переказів, які відповідають новій навчальній програмі.
Правила сайту:
Освітній портал "Академія": новини освіти, база даних ВНЗ, онлайн-курси для підготовки до ЗНО, база репетиторів, бібліотека підручників, зразки творів медалістів.
Theme Originally Created by Devsaran